Velký okruh za krásami Irska a Skotska imagetools0.jpg

Termín: 04.08.-14.08.2022

Cena: 43.990,-Kč/os.

Program zájezdu:

1.den: odlet z Prahy do Dublinu, transfer do hotelu. Nocleh.

2. den: snídaně. Krátká procházka po irském hlavním městě Dublinu s návštěvou katedrály sv. Patrika. Odjezd do hrabství Tipperary se zastávkou u Rock of Cashel, nejkrásnější středověké památky v Irsku. Přejezd k národnímu parku Killarney. Nocleh (2 noci).

3. den: snídaně. Celodenní výlet po mystickém poloostrově Dingle se zastávkou ve stejnojmenném rybářském městečku, které se chlubí delfínem Funghi. Při projížďce kolem rozeklaného pobřeží Atlantského oceánu lze obdivovat nádherné výhledy a písečné pláže. Prohlídka Gallarus oratoře, která je jednou z nejpůsobivějších raně křesťanských památek. Návrat na nocleh.

4. den: snídaně. Přejezd přes řeku Shannon a zastávka u návštěvnického centra s procházkou podél Mohérských útesů, kde lze poslouchat bušení vln Atlantského oceánu. Cesta bude pokračovat podél pobřeží se zastávkou na ochutnávku irských sýrů na farmě Aillwee Cave. Dojezd do hotelu. Nocleh.

5. den: snídaně. Dopoledne návštěva palírny Kilbeggan, kde vás seznámí s historií a výrobou, a budete moci ochutnat zlatavě jantarovou irskou whiskey. Poté přejezd srdcem smaragdového ostrova, krajinou se čtyřiceti odstíny zelené, do Belfastu - hlavního města Severního Irska. Krátká prohlídka města spojená s návštěvou jedinečné expozice v Titanic Belfast muzeu. Nocleh.

6. den: snídaně. Trajekt do Skotska a průjezd podél pobřeží hrabství Ayrshire, oblastí písečných pláží. Zastávka v Alloway u domu, kde se narodil a žil slavný skotský básník Robert Burns. Prohlídka největšího skotského města Glasgow, jehož centrem je náměstí sv. Jiří. Nocleh (2 noci).

7. den: snídaně. Prohlídka královského Stirlingu s hradem, kde byla korunována Marie Stuartovna. Přejezd k Falkirkskému kolu, což je originální rotační výtah, který propojuje západní a východní pobřeží Skotska. Návrat do Glasgow a prohlídka místní katedrály sv. Munga. Nocleh.

8. den: snídaně. První zastávka bude v kouzelné vesničce Luss u největšího skotského jezera Loch Lomond. Přejezd přes jedno z nejkrásnějších údolí Skotska Glen Coe a vřesovištěm Rannoch Moor. Průjezd kolem Ben Nevisu - nejvyšší hora Velké Británie, do malebného Fort Augustus, kde jsou zdymadla, a začíná pověstmi opředené jezero Loch Ness. Na závěr dne prohlídka impozantních ruin Urquhart Castle. Nocleh.

9. den: po snídani průjezd Inverness, považovaným za hlavní město Skotské vysočiny. Další návštěva bude v Blair Castle - velkolepém sídle vévody z Atholu, které je jedním z nejnavštěvovanějších ve Skotsku, a to nejen proto, že má jedinou soukromou armádu v zemi. Městečko Pitlochry - zastávka v palírně s ochutnávkou pravé skotské whisky nebo procházka k přehradě s "žebříkem" pro lososy. Cestou do Edinburghu přejezd kolem slavného červeného železničního mostu Forth Bridge. Nocleh (2 noci).

10. den: snídaně. Celodenní prohlídka Edinburghu - hlavního města Skotska, během které budete obdivovat elegantní domy na „Novém městě", uvidíte skotské korunovační klenoty na středověkém hradě a projdete se po Královské míli, kde se nachází několik důležitých staveb, např. katedrála St. Giles či Holyrood Palace. Nocleh.

11. den: snídaně. Individuální volno dle letového řádu. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje:

  • leteckou přepravu Praha-Dublin a Glasgow-Praha
  • dopravu autobusem dle programu
  • 10 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 3 hotelech se snídaní
  • trajekt z Irska do Skotska
  • služby průvodce – Tomáš Kučera

Fakultativní příplatky:

  • pojištění léčebných výloh
  • 1lůžkový pokoj (9 990 Kč)
  • 10x večeře (5 990 Kč)
  • vstupy cca 100 EUR a 90 GBP

Skotská vysočina.jpg  imagetools3.jpg  Skotský dudák.jpg

Arnica tour
Třemošenská 373, Záluží u Třemošné
+420 776 645 231