0 Kč

VYPRODÁNO

Krakov a solné doly ve VěličceKrakov rynek.jpg

Termín: 15.04.-17.04.2023

Cena: 4.990,-Kč/os.

Program zájezdu:

1. den: odjezd z Plzně v brzkých ranních hodinách, nástup možný po trase průjezdu ČR do Polska. Odpoledne návštěva pevnosti Kopiec Kościuszki, odkud se Vám nabídne výhled na Krakov. Tato pevnost sloužila k obraně Krakova před ruskou armádou. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

2. den: snídaně. Přejezd do Krakova, kde si prohlédnete Wawel, královský zámek s reprezentativními renesančními interiéry, katedrálu (mauzoleum sv. Stanislava, královské náhrobky, kryptu a věž se zvonem Zikmund). Projdete se po Královské cestě (Via regia), na které se nachází kostel sv. Petra a Pavla, románský kostel sv. Ondřeje, Mariánský chrám s největším gotickým oltářem na světě, Hlavní rynek – největší náměstí ve střední Evropě, renesanční Sukiennice (bývalé soukenické krámy). Návštěva starobylého židovského města Kazimierz, dnes součásti Krakova s mnoha synagogami, starým židovským hřbitovem a starobylou dominikánskou bazilikou sv. Trojice ze 13. století. Dle času individuální volno v centru Krakova a možnost využití doporučených muzeí nebo čas na pohodu u zmrzliny nebo v kavárničce nad hrnkem Pijalnie czekolady - výborná čokoláda. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

3. den: po snídani prohlídka královských solných dolů ve Věličce, které jsou stejně jako centrum Krakova na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka unikátních prostor nacházejících se v hloubce 100–120 metrů pod zemí – kaple, solná jezerasochařská výzdoba ze soli, chodby v délce více než dvou kilometrů. Odjezd odpoledne, návrat do ČR v pozdních večerních hodinách.

Cena zahrnuje:

  • dopravu lux autobusem (WC, klima, DVD, bar)
  • 2 noci ve 2lůžkovém pokoji ve 3* hotelu s polopenzí (snídaně a večeře)
  • služby průvodce - Jiří Toman
  • zákonné pojištění CK proti úpadku ve znění zákona č.159/99 Sb.

Fakultativní příplatky:

  • příplatek za 1lůžkový pokoj – 900,-Kč
  • vstupy cca 200 PLN
  • komplexní cestovní pojištění vč. storna 240,-Kč

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.