0 Kč

Velký okruh smaragdovým IrskemIrsko NP.jpg

Termíny a ceny:

23.05.-30.05.2024   45.990,-Kč/os.  46.720,-Kč/os.

29.06.-06.07.2024   48.990,-Kč/os.  51.720,-Kč/os.

07.09.-14.09.2024   44.990,-Kč/os.  45.720,-Kč/os.

Program zájezdu:

1. den: Odlet z Prahy do Dublinu. Transfer do hotelu a ubytování v oblasti Portlaoise (1 noc). Individuální volno. Nocleh.

2. den: Snídaně. Check out z hotelu. Cesta Irskem započne přejezdem do hrabství Tipperary a návštěvou královského a církevního místa Rock of Cashel nad městem Cashel. Irská legenda praví, že z nelibosti toho, že Ďábel uviděl v údolí na tomto místě Svatého Patrika když prolétal kolem, tak upustil kus skály, kterou nesl, a tím dal vzniknout vápencovému pahorku, na jehož vrcholu v průběhu staletí vznikaly nejdrůznější druhy staveb, a to zejména kvůli jeho strategické poloze. Od pevnosti původního vládnoucího rodu na přelomu 4. a 5. století, až po vysvěcenou Cormacovu kapli ve století 12., či katedrálu Sv. Patrika ve století 13. Dnes se jedná o jedno z nejvíce fotografovaných míst celého Irska. Pokračování cesty vás zavede k mladšímu, ale o nic méně impozantnímu hradu Cahir, jednomu z nějvětších hradních komplexů celého Irska, vzdálenému od hradu Cashel jen zhruba půl hodiny. Po návštěvě tohoto místa a městečka kolem už bude následovat přesun na ubytování v oblasti Kerry (3 noci). Ubytování a nocleh.

3. den: Po vydatné irská snídani započne okružní cesta (166 km) po známém vyhlídkovém okruhu Ring of Kerry na poloostrově Iveragh. Při této cestě se kromě vyhlídek na krásy Atlantiku můžete seznámit například s městečkem Killorglin, místem nejstarších tradičních trhů v celém Irsku, dále přes Glenbeigh až po Cahersiveen, místa narození irského národního hrdiny Daniela O’Connella, oceňovaného pro své boje za práva irských katolků. Cesta poloostrovem bude pokračovat přes Waterville a vesnici Sneem, slavnou a fotografovanou pro své křiklavě barevné domy. Dále podél Black Valley až po vyhlídku Ladies view, pojmenovanou královnou Viktorií. A pro zakončení tohoto dne snad není lepší místo, než panství Muckross house, ikonický dům s jedinečnými zahradami. Byl vybudovaný v tudorovském stylu a později se stal jedním ze symbolů Národního parku Killarney. Právě královna Viktorie zde byla významným hostem v 19. století, nedlouho po jeho dokončení. Po dokončení prohlídky tohoto panství a přílehlých zahrad návrat na ubytování a nocleh.

4. den: Ring of Kerry není jediným známým okruhem v Irsku. Neméně zajímavým je i poloostrov Dingle, někdy označovaný jako nejkrásnější místo Irska. A právě zde bude po snídani pokračovat vaše cesta Irskem. Místo je proslulé zejména pozůstatky keltské kultury v době před katolizací Irska, malebnými rybářskými přístavy a přírodními krásami. Samotné město Dingle pak malými hospůdkami, úzkými uličkami a dechberoucími výhledy na oceán. Po návštěvě města následuje prohlídka oratoře Gallarus, slavné raně křesťanské památky. Po prohlídce návrat zpět na hotel a nocleh.

5. den: Snídaně a check-out z hotelu. Přejezd přes řeku Shannon trajektem z Tarbertu do Killimeru. Putování krásnými přírodními scenériemi hrabství Clare povede až k Mohérským útesům. Po procházce podél útesů přesun do návštěvnického centra. Přejezd k Národnímu parku The Burren. Dle zájmu návštěva vápencové jeskyně Ailwee Cave s možnou ochutnávkou irských sýrů. Přejezd na ubytování a nocleh (2 noci).

6. den: Snídaně. Průjezd národním parkem Connemara,  proslulého nádhernou přírodou a connemarskými poníky. Fakultativně návštěva Kylemore Abbey s upravenou viktoriánskou zahradou a jezerem. Krátká zastávka v Galway, kulturní metropoli Irska a středisku gaelského jazyka. Návrat na hotel a nocleh.

7. den: Snídaně. Po cestě do Dublinu zastávka v nejstarší palírně na světě ve městečku Kilbeggan, kde vás seznámí s historií a procesem výroby whiskey, a samozřejmostí je i ochutnávka. Přesun do Dublinu a prohlídka nejznámějších míst hlavního města Irska  – Trinity College, hrad, katedrála sv. Patrika a Temple Bar plný irských hospůdek. Nocleh.

8. den: snídaně. Individuální volno dle letového řádu. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha–Dublin-Praha, letištní taxy a další poplatky, transfer letiště–hotel–letiště, transfery v rámci programu, 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji v hotelech se snídaní, vstup do panství Muckross včetně zahrad, trajekt z Tarbertu do Killimeru, vstup na Mohérské útesy, prohlídka palírny Killbeggan s ochutnávkou,  služby česky mluvícího průvodce

Fakultativní příplatky: 1lůžkový pokoj, večeře

Cena nezahrnuje: cestovní a covid pojištění, vstupy cca 100 EUR

PŘÍKLADY DALŠÍHO VSTUPNÉHO (NENÍ V CENĚ ZÁJEZDU):
*ceny jsou orientační
Rock of Cashel 8 EUR 
Cahir 5 EUR
oratoř Gallarus 4,5 EUR
Ailwee Cave 15 EUR
Kylemore Abbey 12,5 EUR
katedrála sv. Patrika v Dublinu 9 EUR
...
v případě zájmu doporučujeme zarezervovat si památky jež nejsou v ceně zájezdu online předem

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

Zájezd pořádá: DER Touristik a.s.

   

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting