0 Kč

Vysoké Tatry a Slovenský ráj 

Termín: 19.07.-25.07.2022

Cena: 9.550,-Kč/os. v pokoji bez balkonu

           9.950,-Kč/os. v pokoji s balkonem

Program zájezdu:

1. den: odjezd z Prahy v cca 6.30 hod. Prohlídka romantického hradu BOUZOV, který se stal kulisou řady historických filmů a pohádek. Navečer ubytování v Tatranské Lomnici.

2. den: přejezd busem na ŠTRBSKÉ PLESO, do nejvýše položené tatranské osady se stejnojmenným jezerem, které se právem řadí mezi perly slovenské přírody. Pěší turistika s individuální volbou náročnosti. Lehká varianta měří od 6 do 10 km a vede po břehu jezera k Areálu snů se skokanskými můstky, kde začíná lanovka na PŘEDNÍ SOLISKO. Střední varianta pokračuje od spodní stanice lanovky k působivému vodopádu SKOK (cca 12 km). Zkušení turisté mohou absolvovat okruh přes Bystrou lávku (2 300 m) a Solisko. Alternativně vycházka k POPRADSKÉMU PLESU se symbolickým hřbitovem věnovaným obětem hor (cca 10 km). Návrat na ubytování.

3. den: výjezd pozemní lanovkou ze STARÉHO SMOKOVCE na populární HREBIENOK. Možnost výběru z několika túr. Pohodlná trasa končí opět u horní stanice lanovky a je dlouhá pouze 6,5 km (Bilíkova chata - vodopády Studeného potoka - Rainerova chata - Zamkovského chata). Náročnější účastníci mohou zvolit výstup Malou Studenou dolinou k Téryho chatě, event. Velkou Studenou dolinou ke Zbojnické chatě a zpět. Obě varianty měří cca 12 km. Návrat na ubytování.

4. den: výlet do okouzlujícího NP SLOVENSKÝ RÁJ známého svými roklinami a kaňony, které jsou zabezpečeny žebříky, stupačkami či jinými pomůckami. Průchod po části stezky "Prielom Hornádu" s možností výstupu Kláštorskou roklinou na Kláštorisko. Variantně turistika nejnavštěvovanější úžinou Suchá Belá s mnoha vodopády (cca 8-10 km). Návrat na ubytování.

5. den: výjezd lanovkou z TATRANSKÉ LOMNICE na SKALNATÉ PLESO. Fakultativně až na Lomnický Štít (2 634 m) - druhou nejvyšší horu Slovenska s meteorologickou stanicí nebo na Lomnické sedlo. Pěší turistika. Lehká (cca 12 km): Zamkovského chata - Rainerova chata - údolí Studeného potoka - Tatranská Lesná - Tatranská Lomnica. Obtížnější (cca 17 km): sedlo Velká Svišťovka - Chata pri Zelenom plese - Dolina Kežmarskej Bielej vody - Tatranská Lomnica. Nocleh.

6. den: celodenní program v BELIANSKÝCH TATRÁCH. Návštěva zajímavého muzea Ždiarsky dom instalovaného v typické horské dřevěnici zakončená svatebním obřadem. Z Bachledove doliny lanovkou k Chodníku korunami stromů s 32 m vysokou vyhlídkovou věží, odkud jsou okolní štíty vidět jako na dlani. Prohlídka BELIANSKÉ JESKYNĚ s bohatou krápníkovou výzdobou. Návrat na ubytování.

7. den: odjezd zpět do ČR. Cestou návštěva muzea legendárních Olomouckých tvarůžků v Lošticích (možnost nákupu). Příjezd do Prahy v cca 19 hod.

Cena zahrnuje:

 • dopravu klimatizovaným autokarem
 • 6x ubytování v hotelu Morava** v Tatranské Lomnici (2 lůžkové pokoje bez balkonu s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)
 • 6x polopenzi
 • průvodce
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • doporučená částka na vstupné a lanovky: cca 60 €

Slevy a příplatky:

 • příplatek za nástup v Plzni 250 Kč
 • sleva pro dítě 5-14,99 let na přistýlce 1.800 Kč
 • sleva pro osoby starší 55 let 300 Kč
 • sleva pro osobu od 15 let na přistýlce 500 Kč

Pořádá: CK Mamut tour.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting