0 Kč

Šumava po stopách policie Modrava 

Termín: 15.07.-19.07.2022

Cena: 5.990,-Kč/os.

Program zájezdu:

1. den: V odpoledních nebo večerních hodinách příjezd 3*** hotel Centrál v Klatovech, historické bráně Šumavy. Ubytování na pokojích a večeře s přípitkem na uvítanou (Becherovka).

2. den: Ráno setkání s průvodcem a celodenní výlet po Šumavě. Dopoledne navštívíme městečko Kašperské Hory s muzeem historických motocyklů a především hrad Kašperk, který je nejvýše položeným hradem v Česku (980 m n.m.) a býval rezidencí Karla IV. postavenou k ochraně zdejších zlatorudných dolů. Hrad nabízí jedinečné výhledy. Odpoledne pokračujeme do Srní, které zpopularizoval tel. seriál Policie Modrava. Krátká zastávka, během které můžete navštívit geologickou expozici Rokyta. Pokračování přes Modravu, Kvildu a Horskou Kvildu zpět do Klatov. U Kvildy můžeme navštívit rašeliniště a naučnou stezku Jezerní slať, popř. pramen Vltavy. Jen kousek od Kvildy totiž Vltava pramení a k prameni vede hezká silnička (cca 5 km). Vracíme se zpět přes Velhartice známé tím, že zde měl chatu Jan Werich, s unikátním středověkým hradem. Zpět do hotelu a večeře.

3. den: Po snídani se vydáme na s průvodcem na prohlídku historického města Klatovy. Navštívíme Katakomby s mumifikovanými mnichy a jedinečnou barokní lékárnu, která byla v provozu přes 300 let až do roku 1966. Na odvážné jedince čeká 81 m vysoká Černá věž – dominanta města. Po prohlídce možnost nákupů a případně posezení u kávy. Odpoledne nás čeká Chodsko, staroslavné Domažlice, kde si můžeme vychutnat oběd v jedné z tradičních místních restaurací. Cestou zpět se zastavíme v Horšovském Týně a prohlédneme si zdejší renesanční zámek. Po návratu do hotelu velký Šumavský knedlíkový festival, tedy: Pravá šumavská 5-chodová večeře – polévka s játrovými knedlíčky, jako předkrm české kynuté knedlíčky se škvarky a dušeným červeným nebo bílým zelím, následují 2 hlavní chody (vepřová pečeně, špek se zelím a karlovarským houskovým nebo bramborovým knedlíkem, dále svíčková se smetanovou omáčkou a knedlíky s brusinkami). Konzumace knedlíků je neomezená. Jako dezert se podávají plněné ovocné nebo tvarohové knedlíčky s cukrem. Součástí večera je volná konzumace piva do max. 5 piv na osobu! /nepřenosná/

V průběhu večera jsou k dispozici recepty podávaných pokrmů a následuje soutěž v pojídání knedlíků: přihlásit se může každý, kdo se kvalifikoval zbaštěním nejméně 4 houskových a 4 bramborových knedlíků. Pod dohledem personálu soutěžící jedí neomezeně dále. Vítěz bude vyhlášen Knedlíkovým králem a obdrží malý dárek.

4. den: Dnes nás čeká Železná Ruda, která tvoří s bavorskou „Bayerisch Eisenstein“ přirozené středisko. Pokračujeme do Německa: krátká prohlídka jezera Grosser Arbersee a poté vzhůru na Grossarber – Velký Javor (1424 m), nevyšší horu Bavorského lesa. Lanovkou na vrchol kolem pozorovacích stanic NATO zřízených v době studené války. Pokračujeme do Bodenmaisu, kde nás čeká místní expozice Světa skla tzv. Joska Kristallwelten. Návštěva určitě stojí za to. Návrat v pozdní odpoledne. V Železné Rudě stojí za návštěvu místní rarita: vlakové nádraží, jehož budova je rozdělena mezi 2 státy EU, Česko a Německo.

5. den: Návrat domů přes Plzeň, město piva. Zvláštností je zde Velká synagoga. Po prohlídce města a exkurzi v plzeňském pivovaru Pilsner Urquell pokračujeme domů.

Cena zahrnuje:

  • doprava lux. busem
  • 4x ubytování se snídaní
  • 3x 3chodová večeře
  • 1x 5chodová česká knedlíková večeře
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK proti úpadku ve znění zákona č.159/99 Sb.

Fakultativní příplatky:

  • cestovní pojištění
  • vstupy

Nástupní místa: Vyškov, Rousínov, Brno, Praha

Zájezd pořádá CK Grand travel.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.