0 Kč

Západní Čechy - lázeňský trojúhelník 

Termín: 24.09.-30.09.2022

Cena: 7.990,-Kč/os.

Program zájezdu:

1. den: odjezd z Prahy v cca 8 hod. Prohlídka zámku Chyše - tento zámeček ve stylu anglické gotiky pochází již z 12. stol. Možnost procházky v zámeckém parku nebo exkurze do zdejšího minipivovaru. Přejezd do Karlových Varů, největších českých lázní, kde se projdete po známých kolonádách a můžete vyzkoušet účinky zdejších minerálních pramenů. Exkurze do světoznámé Becherovky (jedná se o návštěvnické centrum, kde je za použití VR brýlí vysvětlen postup výroby; vše je pak zakončeno ochutnávkou čtyř vzorků). Ubytování v centru Karlových Varů.

2. den: návštěva Mariánských Lázní, druhých největších lázní v Čechách se stovkou minerálních pramenů. Procházka lázeňskou kolonádou s poslechem zpívající fontány a výhledy na okolní secesní lázeňské domy. Možnost návštěvy parku Bohemium - 75 miniatur stavebních a technických památek ČR. Lehká procházka po naučné stezce Kladská vedoucí rašeliništěm. Prohlídka zámku Kynžvart s bohatými sbírkami, který býval letním sídlem habsburského kanceláře Metternicha. Po návratu do Karlových Varů výjezd pozemní lanovkou na vyhlídku DIANA. Nocleh.

3. den: prohlídka historické části města Cheb (pozůstatky hradu; Pachelbelův dům, kde byl zavražděn Albrecht z Valdštejna; Špalíček; kostel sv. Mikuláše…). Přejezd do malebných Františkových Lázní, kde se nachází Františkův pramen, který byl již v 16. století nejvyhledávanější léčivou vodou v Evropě. Procházka národní přírodní rezervací Soos (pozůstatky slaného jezera, které se během staletí přeměnilo v rašeliniště a minerální slaniště). Návrat na ubytování.

4. den: volný den v Karlových Varech (možnost procházky s průvodcem nebo absolvování některé z lázeňských wellness procedur). Nocleh.

5. den: návštěva státního hradu a zámku Bečov nad Teplou, kde je uchováván relikviář svatého Maura, (výjimečná památka s úžasnou historií a hodnotou srovnatelnou s korunovačními klenoty). Zastávka v Lokti nad Ohří, které bývalo významným sídlem českých panovníků a královského rodu. Fakultativně pěšky z Lokte podél Svatošských skal do Karlových Varů (cca 10 km). Cestou možnost občerstvení. Nocleh.

6. den: zastávka v lázních Jáchymov - první radonové lázně na světě a místo, odkud pochází dolar. Exkurze do dolu (štola č. 1, kde je muzeum a naučná stezka ohledně uranových dolů a politických vězňů anebo štola Johannes, což je procházka pod zemí na 1,5 - 2 hod. - není vhodné pro klaustrofobiky). Rozhledna na Klínovci - nejvyšší vrchol Krušných hor (1.244 m n. m.) s panoramatickými výhledy. Přejezd do Klášterce nad Ohří - prohlídka města a zámku s jedinečnou expozicí porcelánu a návštěva lázní Evženie s ochutnávkou minerálních pramenů. Návrat na ubytování.

7. den: prohlídka královského města Kadaň - náměstí s radnicí, hradem a Katovou uličkou - nejužší ulička v ČR, procházka po nábřeží Maxipsa Fíka. Neobvyklý zážitek v podobě absolvování tzv. Uhelného safari nedaleko Mostu. Seznámení s technologií povrchové těžby uhlí a následnou rekultivací krajiny (areál Benedikt, hipodrom Most, vyhlídková terasa lomu Vršany, vodní dílo Vrbenský, slavný přesunutý Děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie...; délka prohlídky cca 2,5 hod.). Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje:

  • dopravu zájezdovým autokarem
  • 6x ubytování v hotelu Anglický Dvůr*** v centru Karlových Varů - 2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením https://anglickydvur.com/cs/
  • 6x polopenzi
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK proti úpadku ve znění zákona č.159/99 Sb.

Fakultativní příplatky:

  • nástup v Plzni 250,-Kč

Odjezdová místa:

Beroun, Kladno, Nové Strašecí, Plzeň, Praha, Rakovník

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.