Islandská pohlednice - prodloužený víkend 

Termín: 29.09.-04.10.2022

Cena: 31.750,-Kč/os.

Program zájezdu:

1. den: ráno odlet z Prahy do Keflavíku. Po příletu výlet na poloostrov Reykjanes – návštěva muzea v Njardvíku s funkční replikou vikingské lodi Gokstad (originál z 9. století), která podnikla v roce 2000 plavbu z Islandu do Ameriky a expozicí věnovanou vikingům a severské mytologii. Skalní útesy Rejkjanestá s vyhlídkou na Atlantik a „Ohňový ostrov" Edey, horké prameny Gunnuhver, rybářské městečko Grindavík a oblast horkých pramenů Seltún. Proslulé termální lázně Modrá laguna. Koupání a relaxace zde patří k nezapomenutelným zážitkům,  bez kterých se návštěva Islandu nesmí obejít. Odjezd na ubytování do oblasti Selfossu (2 noci). Nocleh.


2. den: snídaně. Během celodenního výletu na jižní pobřeží Islandu nebudou chybět vodopády ­Seljalandsfoss a Skógafoss, procházka po tajuplné černé pláži Reynisfjara s kamennými útesy a úchvatný pohled na Atlantik a ledovce u nejjižnějšího mysu Islandu – útesů Dyrhólaey. Po zastávce v městečku Vík návrat na hotel. Nocleh.


3. den: snídaně. Výlet po trase „Zlatého islandského trojúhelníku" povede ke kráteru Kerid, do geotermální oblasti gejzírů s úchvatnou podívanou na famózní gejzír ­Strokkur a k vodopádům Gullfoss, považovaným za nejkrásnější na ostrově. Procházka romantickou krajinou v NP Tingvellir, kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament světa. Ubytování v Reykjavíku. Nocleh.


4. den:  snídaně. Volno v ­Reykjavíku s možností návštěvy termálních lázní, botanické zahrady, muzeí a dalších zajímavých míst hlavního města Islandu. Fakultativně celodenní výlet do oblasti ­Borgarfjördur, kraje považovaného za domov islandských ság (cena cca 70 EUR), v jehož programu bude dominantní návštěva Reykholtu, největších horkých pramenů Islandu Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu), kaskád vodopádů Hraunfossar tryskajících zpod lávového pole, divokého vodopádu Barnafoss a výstup na kráter Grábrók s vyhlídkami na okolní krajinu. Transfer na letiště v Keflavíku. Po půlnoci odlet do Prahy.

5. den: Ráno přílet do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou přepravu Praha–Keflavík–Praha
 • dopravu na Islandu dle programu
 • noci v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 4 snídaně
 • služby průvodce
 • zákonné pojištění CK proti úpadku ve znění zákona č.159/99 Sb.

Fakultativní příplatky:

 • příplatek za 1lůžkový pokoj – 6.990,-Kč
 • celodenní výlet do oblasti Borgarfjördur cca 65 EUR - platí se na místě
 • koupání v termálních lázních Modrá laguna včetně jednoho nápoje a zapůjčení ručníku: dospělá osoba starší 14 let – 1.700,- Kč, děti do 14 let v doprovodu dospělé osoby – zdarma. Termální lázně Modrá Laguna vyžadují u skupin rezervaci předem včetně uvedení počtu osob. Máte-li zájem Modrou Lagunu navštívit, uhraďte příslušnou částku při zakoupení zájezdu
 • další vstupy 
 • komplexní cestovní a Covid pojištění 

Zájezd pořádá CK Fischer.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.