0 Kč

Úspěšně odjeto

Magické Holandsko a květinové korzo

Termín: 20.04.-24.04.2022

Cena: 7.590,-Kč/os.

Program zájezdu:

1. den: odjezd z Plzně v cca 20.00 hod., tranzit Německem do Nizozemska.

2. den: v ranních hodinách navštívíme největší květinovou aukci na světě v Aalsmeru, která je centrem holandského květinářství. Z vyvýšených ochozů se Vám naskytne jedinečná podívaná na miliony květin, jejich aukci a distribuci do celého světa. Přejezd do královského Haagu, sídla panovníka, vlády a nizozemského parlamentu, a projdeme se  po centru města. Poté odjedeme do Scheveningenu, kdysi rybářské vesnice a dnes luxusní přímořské lázně. Procházka po elegantní promenádě s vyhlídkou na Severní moře. Pro zájemce návštěva parku miniatur Madurodam – areál modelů nizozemských pamětihodností, kde uvidíte všechno, co dělá Nizozemsko zajímavým, včetně toho, co by jinak zůstalo nepoznané. Na závěr dne odjezd do Rotterdamu s možností výjezdu až do nebes na věži Euromast. Přejezd na ubytování a nocleh.

3. den: po snídani vyrazíme do městečka Alkmaar, kde je pouze v pátek k vidění proslulý sýrový trh. Poté přejezd do skanzenu Zaanse Schans, kde si prohlédneme holandské větrné mlýny a typická stavení ze 17. a 18. století. Seznámíme se s tradiční výrobou dřeváků a sýrů, které zde lze nejen ochutnat, ale i zakoupit. Odpoledne strávíme několik hodin v květinovém parku Keukenhof s hektary květin, překrásnými jezírky a potůčky, tematickými zahradami, kde vás čeká fascinující jarní podívaná. Návrat do hotelu, nocleh.

4. den: ráno účast na „Květinovém korzu“ – jedinečná přehlídka alegorických vozů z květin, která se koná jednou ročně na trase Nordwijk – Haarlem. Přejezd do Amsterdamu, korunovačního města Nizozemska, kde vás čeká celodenní program. Pěší prohlídka historického centra města (třída Damrak, náměstí Dam, Královský palác, Nový kostel, Mincovní věž...), možnost návštěvy Rijskmusea – ohromné obrazárny, kde je k vidění např. Noční hlídka od Rembrandta, volno k toulkám po Amsterdamu. Pro zájemce exkurze do brusírny diamantů, kde vás čeká nevšední setkání s výjimečným a náročným řemeslem, které rozhodně stojí za bližší poznání. Doporučujeme projížďku po amsterdamských kanálech (grachtech). Ve večerních hodinách odjezd z Amsterdamu do ČR.

5. den: předpokládaný návrat do cca 9.00 hod.

Cena zahrnuje:

  • dopravu lux autobusem (WC, klima, DVD, bar)
  • 2 noci ve 2lůžkovém pokoji se snídaní ve 3* hotelu 
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK proti úpadku ve znění zákona č.159/99 Sb.

Fakultativní příplatky:

  • příplatek za 1lůžkový pokoj – 2.490,-Kč
  • vstupy cca 100 EUR

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.