0 Kč

Krásy Ischie s koupáním s výlety

do starověkých Pompejí, na ostrov barevných domků Procidu a do Neapole

22.4. - 26.4.2023        odlet Praha   strava: polopenze

 nyní akční cena: 19.990 Kč    původní cena 21.990 Kč

 14.10. - 18.10.2023    odlet Praha    strava: polopenze

 nyní akční cena: 21.990 Kč    původní cena 22.990 Kč

Program:

1. den: Odlet  z P:ahy v dopoledních hodinách  do Neapole, přílet do Neapole. Poté se vydáme do Pompejí.  Po cestě uvidíme sopku Vesuv. Prohlédneme si starověké město Pompeje, které bylo v roce 79 zničené výbuchem právě sopky Vesuv a díky tomu zůstalo zakonzervované do dnešních dnů. Díky tomu se ocitneme v 1. století, kdy byli Pompeje  živým místem  a můžete  zde tedy nalézt i ty nejmenší detaily o každodenním životě. Pompeje jsou na seznamu UNESCO.  Poté se výdáme do přístaviště v  Neapoli, nalodíme se na trajekt a poplujeme na ostrov Ischia, krátký transfer nás  odveze do hotelu. Relax v termálním bazénu hotelu, večeře.

2. den: Po snídani relax a odpočinek u moře nebo v termálních bazénech  hotelu.  Po obědě se vydáme  na  půldenní výlet ostrovem. Ischie je  největší ostrov v Neapolském zálivu, bohatý na historii, zajímavé památky, kostely a proslavený díky vývěru mnoha termálních vod. Okružní jízda Vám umožní poznat charakteristická místa s vyhlídkami a přírodní krásy, které bychom jinde těžko hledali. Dozvíte se  plno zajímavostí z historie ale i dnešního života.  Na 1/2 hodiny  se také zastavíme v místním sklípku na občerstvení  (víno, voda, bruschetta - rajč. topinka) při kytaře  a neapolských písničkách. Večeře.

3.den: Po snídani celodení relax u moře nebo návštěva  Poseidonových zahrad.  Jde o vyhlášený termální park, který je nejznámějším a údajně i nejkrásnějším na Ischii. Oáza agáví, oleandrů a ibišků, léčivých pramenů, výhledů na blankytné Tyrhénské moře a příjemné atmosféry má na zdraví návštěvníků blahodárný vliv a po zásluze patří k nejvyhledávanějším místům ostrova. K osvěžení zve 22 bazénů různého zaměření (bazén s mořskou vodou, kneippův bazén, termální bazén, japonský bazén, dětské bazénky). Teplota jejich minerální vody dosahuje 28 až 40 stupňů. V privátním úseku pláže Citara i ve zbytku areálu jsou pro hosty připraveny slunečníky a lehátka zdarma. Nechybí sauna, zdravotnické a kosmetické centrum, masážní křesla, rehabilitace, sprchy, toalety, šatny, ani pestrá nabídka restaurací a obchůdků. Večeře.

4. den: Po snídani relax a odpočinek u moře nebo  návštěva  městečka Forio, kam dojdete  pěšky  nebo se můžete svézt autobusem.  Forio si zachovalo původní ráz starobylého města se středověkými uličkami a náměstíčky, domy s barevnými nebo lávovými fasádami. Mezi nejznámější  kostelíky  patří sněhobílý kostelík Santa Maria del Soccorso - "kostel záchrany", odkud je nádherný výhled na širé moře. V blízkosti Foria se nacházejí dvě nádherné pláže Citara a Cava dell‘isola, kde se můžete vykoupat. Odpoledne se vydáme na  půldenní výlet lodí na ostrov Procida. Malebný ostrůvek se stal  v roce 2022 hlavním italským  místem kultury.  Pitoreskní rybářské přístavy včetně úchvatné Coricelly, kde uvidíte pestrobarevné rybářské domečky naskládané do nádherné kulisy, uzounké uličky se starými kostely a nad tím vším se tyčí majestátní středověká pevnost na skále Terra Murata.

5. den: Po snídani  relax a odpočinek u moře nebo na procházky či nákupy. V poledne  se nalodíme a vydáme se do  Neapole.  Prohlídka Neapole. Nejprve si uděláme panoramatickou projíždku Neapolí se zastávkami na focení, poté si vystoupíme u náměstí Paizza Plebiscito,  krátká procházka, volno, nákupy. Poté transfer na letiště odlet v podvečer, přílet do Prahy.

 

Cena zahrnuje: Letenku Praha - Neapol - Praha, 1x základní kabinové zavazadlo/os. v základní ceně letenky dle podmínek dané letecké společnosti (obvykle 40x20x25 cm),  transfer letiště - hotel - letiště, 4 x ubytování v hotelu  4*  ,  snídaně a večeře, český průvodce,  pojištění CK, povinný poplatek do Garančního fondu. Výlet do Pompejí, 1/2 denní výlet po Ischii s návtěvou sklípku, celodenní výlet do Poseidonu, 1/2 denní výlet do Procida, prohlídka Neapole.

Cena nezahrnuje: Příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání v CK, případná pobytová taxa, komplexní cestovní pojištění Pandemic A 30 za 350 Kč/osoba/pobyt, další kabinové či odbavované zavazadlo, individuální vstupné do památek.

 Předběžné ceny vstupného: Pompeje  16 euro.

Zájezd pořádá CK Grand Travel.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.