Berchtesgaden a okolí  

Termín: 25.06.-26.06.2022

Cena: 3.490,-Kč/os.

Program zájezdu:

1. den: odjezd z Plzně v 6:00. Příjezd do Berchtesgadenu kolem poledne. Jako první navštívíme staré solné doly, které se v současnosti staly velkou turistickou atrakcí a jejich prohlídka je stejně zábavná jako poučná. O těžbě soli informuje krátký film a dolů pak půjdeme v hornických oděvech a také s doprovodem "horníka". Poté prohlídka místní likérky Grassl, která je nejstarší likérkou v Evropě. Známá je pálením bylinného likéru Enzian z hořce panonského, který budeme mít možnost ochutnat. Návštěva termálních lázní se slanou vodou Watzmann Therme, které nabízejí dva solné bazény, jeden vnitřní a jeden venkovní s vyhřívanou vodou. Ve slané vodě si můžete odpočinout s bublinkovou masáží a dívat se přitom na okolní alpskou krajinu. Uvolnit se můžete v páře, nebo v aromatické místnosti s uklidňující hudbou. Přejezd na ubytování a nocleh.

2. den: snídaně. Přejezd k soutěsce Wimbachlamm a krátká procházka údajně nejkrásnější soutěskou Bavorska. Po procházce budete mít možnost výběru programu v nádherné přírodě národního parku Berchtesgaden:

1. varianta: výjezd lanovkou na Jenner a pěší procházka s nádhernými výhledy na jezero Königssee a masiv Watzmann. 

2. varianta: jezero Königssee, nejhlubší a zároveň nejčistší v Německo, srdce národního parku, plavba lodí po jezeře ke kostelíku sv. Bartoloměje.

3. varianta: výjezd na Kehlsteinhaus tzv. Orlí hnízdo“ místním autobusem po vyhlídkové silnici a potom luxusním výtahem ve skále na vyhlídku s fantastickým výhledem (v případě hezkého počasí). Kolem 18:00 odjezd zpět do ČR.

Cena zahrnuje:

  • dopravu lux autobusem (WC, klima, DVD, bar)
  • 1 noc ve 2lůžkovém pokoji se snídaní ve 3* hotelu
  • služby průvodce

Fakultativní příplatky:

  • příplatek za 1lůžkový pokoj – 590,-Kč
  • vstupy cca 60,- EUR

 Zájezd pořádá CK Grand travel.

Arnica tour
Třemošenská 373, Záluží u Třemošné
+420 776 645 231