0 Kč

Vyprodáno

Vznešená Vídeň a okolí

Termín: 09.09.-11.09.2022

Cena: 4.990,-Kč/os.

Program zájezdu:

1. den: odjezd z Plzně v cca 05.30 hod. Přejezd do Rakouska a jako první se zastavíme ve Vídeňském lese, kde se projdeme po soustavě lávek kolem vodopádů a kaskád Myrafälle (cca 1,5 km). Krátká zastávka v Mayerlingu – dějišti jedné z největších tragédií habsburského rodu – sebevraždy korunního prince Rudolfa. A den zakončíme v městečku Baden, kterému se přezdívá město růží a kde se nachází nejznámější rakouské sirné lázně. Lze si vybrat ze dvou variant: návštěva Římských termálních lázní, ve kterých je koupání a wellness pod největší visutou skleněnou střechou Evropy, kde je léčivá sirnatá voda a úžasný areál se saunami a bazény nebo lázeňské koupaliště s minerální vodou Thermalstrandbad. Odjezd na hotel u Schönbrunnu a nocleh.

2. den: po snídani nás čeká prohlídka historického centra Vídně. Procházku začneme na náměstí Karlsplatz, kde uvidíme barokní kostel Karlskirche, dojdeme ke slavné budově Státní opery, dále budeme pokračovat kolem známého hotelu Sacher a nákupní třídy Kärntner Strasse až k jednomu z hlavních vídeňských symbolů – Dómu sv. Štěpána. Promenádou Graben s luxusními obchody dojdeme k Hofburgu, což je bývalé sídlo císařské rodiny Habsburků. Prohlídku zakončíme u vídeňského parlamentu a monumentální radnice. Cestou na ubytování se ještě zastavíte u jedinečného architektonického díla Hundertwasserhaus s mnoha obchůdky a kavárnami. Odjezd do hotelu a nocleh.

3. den: po snídani prohlídka zámku Schönbrunn, který patří k nejkrásnějším barokním areálům v Evropě. Součástí jsou nádherné zahrady, palmový skleník a také zoologická zahrada, nejstarší na světě. Navštívíme zde 40 reprezentativních i soukromých komnat oblíbenéhocísařského letohrádku Františka Josefa I. a císařovny Sissi.Odjezd do ČR, předpokládaný návrat do 20.00 hod.

Cena zahrnuje:

  • dopravu lux autobusem (WC, klima, DVD, bar)
  • 2 noci ve 2lůžkovém pokoji se snídaní ve 3* hotelu
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK proti úpadku ve znění zákona č.159/99 Sb.

Fakultativní příplatky:

  • příplatek za 1lůžkový pokoj 2.190,-Kč
  • vstupy cca 60 EUR

    inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.