0 Kč

Rusko - Petrohrad 

Termín: 17.06.-21.06.2021

Cena: 19.990,-Kč/os.

Program zájezdu:

1. den: odlet z Prahy v dopoledních hodinách, přílet do Petrohradu, přejezd na hotel. Po ubytování se vydáme na Něvský prospekt (hlavní petrohradskou tepnu, která vede od Palácového náměstí a je plná kaváren, restaurací a historických budov). Projdeme se a ukážeme si Kazaňský chrám s možností návštěvy, Gribojedův kanál s Domem knihy a exteriér pohádkového chrámu Vzkříšení Krista Spasitele - Spas na krovi. Návrat na hotel. Nocleh.

2. den: snídaně. Dopoledne se podíváme na nábřeží řeky Něvy ke slavnému křižníku Aurora, který v roce 1917 vypálil salvy a dal tím pokyn k zahájení útoku na Zimní palác a rozpoutání revoluce. Přejedeme na Palácového náměstí, nejdůležitějšího prostranství města. Zde se v minulosti slavilo, demonstrovalo a carové odtud mluvili k lidu. Uprostřed náměstí se tyčí Alexandrův sloupse sochou anděla na vrcholu, který byl vztyčen na památku vítězství nad Napoleonem. Odpoledne prohlídka světově proslulé Ermitáže, která sídlí v prostorách Zimního paláce. Čekají tu na nás miliony exponátů ve více než 300 sálech a bude na každém z nás, kterou část úchvatné sbírky se rozhodne prozkoumat. Návrat na hotel. Nocleh.

3. den: po snídani se vydáme směrem na jih od Petrohradu. Dorazíme k usedlosti Carskoje Selo, rozsáhlé letní carské rezidenciobklopené parkem a zahradami. Společně navštívíme Kateřinský palác a světoznámou Jantarovou komnatu, která byla darována carovi Petru Velikému. Na výzdobu komnaty bylo použito celkem šest tun cenného jantaru. Po prohlídce komnaty se vydáme na procházku po přilehlém palácovém parku. V odpoledních hodinách se vrátíme zpět do Petrohradu, kde nás čeká večerní individuální volno, které bude každý moci využít podle libosti. Později se zájemci mohou zúčastnit noční prohlídky otevřených zvedacích mostů nad Něvou, které jsou hlavně za bílých petrohradských nocí jedním z hlavních magnetů města. V pozdních večerních hodinách návrat na hotel. Nocleh.

4. den: po snídani se vydáme k Petropavlovské pevnosti, která je vstupní branou do města a v průběhu staletí sloužila nejrůznějším účelům. Půjdeme společně ažke katedrále sv. Petra a Pavla. Zde se nachází hrobky mnoha ruských carů a členů carských rodin. Odpoledne nás čeká plavba rychlolodí do Petrodvorců, kterým se říká „ruské Versailles“. Zde se nachází impozantní Velký palác Petra Velikého, někdejší carská rezidence, na jejíž výstavbě se podíleli umělci a řemeslníci z celé Evropy. Jistě neodoláme procházce po zámeckém parku, ve kterém velké množství fontán, celkem byste jich tady napočítali na 170. Dech beroucí je pak zejména tzv. Velká kaskáda – soubor sedmi desítek fontán doplněný o pozlacené sochy bohů a mytologických postav. Návrat do Petrohradu a individuální volno. Nocleh.

5. den: snídaně. Dopoledne navštívíme Chrám sv. Izáka, který byl postaven na tisících kůlech a je nejkrásnějším kostelem města. Možnost výstupu na vyhlídkový ochoz, odkud je nezapomenutelný výhled na historické centrum. Transfer na letiště a odlet do Prahy v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje:

  • leteckou přepravu Praha-Petrohrad-Praha vč. všech letištních poplatků 
  • transfer letiště – hotel - letiště
  • 4 noci ve 2lůžkovém pokoji se snídaní ve 3* hotelu
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK proti úpadku ve znění zákona č.159/99 Sb.

Fakultativní příplatky:

  • příplatek za 1lůžkový pokoj cca 3.990,-Kč
  • vízum cca 2.490,-Kč
  • vstupy cca 8.000,-RUB (cca 100 EUR)

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.