0 Kč

Slovensko – Malá Fatra

Termín: 13.08.-18.08.2022

Cena: 9.990,-Kč/os.

Program zájezdu:

1. den: odjezd v brzkých ranních hodinách (nástupy možné po trase Domažlice, Plzeň, Praha, Brno) se zastávkou v království správce Francina, ve filmovém pivovaru Postřižin v Dalešicích. Během návštěvy areálu se vrátíme zpět v čase, dozvíme se postup výroby piva a ve zdejší restauraci si lze pochutnat třeba na výborném pivovarském guláši. Přejezd na Slovensko, ubytování nedaleko Terchové, večeře a nocleh.

2. den: snídaně. Dnešní den navštívíme unikátní místo, přírodní rezervaci se soustavou kaňonů a soutěsek, tvořené bizarními skalními útvary – Jánošíkové diery (625 m), s více než 20 menšími vodopády, nad kterými vedou lávky a žebříky. Diery se skládají ze 3 částí: Dolné, Nové a Horné diery. Odpoledne budete mít možnost navštívit i vesničku Terchovou, místo spojené s legendou o Juraji Jánošíkovi. Zdatnější turisté se mohou vydat dále přes sedlo Medzirosutce (1250 m) až na Malý Roszutec(1343 m) a zpět okruhem do výchozího místa. Návrat na hotel, večeře a nocleh.

3. den: snídaně. Dnešní výstup můžete projít v základní variantě (↑ 170 m/ ↓ 950 m/ 6 h), kdy odjedeme busem k chatě Vrátna(750 m), vyjedeme kabinkovou lanovkou do Snilovského Sedla(1520 m), odkud lze vystoupat na Velký Kriváň (1709 m), který poskytuje nádherné výhledy na všechny strany a zpět přes Chleb (1646 m), po hřebeni přes Hromové (1636 m) sestupem až do Grunu (989 m), a již jen kratším sestupem k chatě Vrátna. Nebo zvolíte lehčí variantu (↑ 300 m/ ↓ 900 m/ 4 h), kdy se z Hromové hory vrátíte zpět stejnou cestou a kabinkovou lanovkou sjedete k busu. Návrat na hotel, večeře a nocleh.

4. den: po snídani odjedeme na prohlídku zříceniny hradu Strečno, který stojí na strmé vápencové skále, včetně repliky středověké vesnice v podhradí. Poté si užijeme jedinečné splavování Váhu na pltích (vory z dřevěných klád) v romantickém údolí okolo magických skal. Odpoledne strávíme v nejpřitažlivějších slovenských lázních Rajecké Teplice, kde můžete vyzkoušet zdejší termální koupaliště s přírodními prameny s teplotou až 38°C, které mají vynikající léčebné účinky, zvláště na pohybové ústrojí. Návrat na hotel, večeře a nocleh.

5. den: snídaně. Dnešní túra Vás zavede do srdce národního parku přes Tiesňavy(650 m) až do sedla Príslop(916 m), dále budeme pokračovat do Starého Dvora (614 m), což je krásná vyhlídková trasa, kterou dokončíme okruhem s výstupem na Sokolie (1170 m) a pak již sestup dolů do Terchové. Lehčí varianta (↑ 100 m/ ↓ 100 m/ 3 h) končí ve Starém Dvore, odkud nás odveze náš bus, večeře a nocleh.

6. den: po snídani odjezd do ČR se zastávkou ve Vizovicích – hlavního města slivovice. Exkurze do palírny, kde se seznámíme s historií a tradicí firmy Rudolf Jelínek s ochutnávkou. A sladká tečka na závěr, díky níž se dozvíme něco o zpracování a pěstování kakaových bobů a jak vypadá výroba lahodné čokolády. Samozřejmě budeme mít možnost ochutnat čerstvou pralinku, kterou připraví přímo před námi. Příjezd do ČR ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje:

  • dopravu lux autobusem (WC, klima, DVD, bar)
  • 5 nocí s polopenzí ve 3* hotelu
  • služby průvodkyně 
  • zákonné pojištění CK proti úpadku ve znění zákona č.159/99 Sb.

Fakultativní příplatky:

  • příplatek za 1lůžkový pokoj – 1.990,-Kč
  • vstupy cca 500,-Kč a 50,-EUR

Zájezd pořádá CK Grand travel.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.